KABLOSUZ İNTERNET ÇÖZÜMLERİ

Home Hizmetlerimiz KABLOSUZ İNTERNET ÇÖZÜMLERİ

Kablosuz ağ bağlantısı ilk olarak acil durumlarda iletişime olanak sağlayabilecek bir sistemin geliştirilmesi üzerine bulunmuştur. Daha sonra yaygınlaşarak oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur. Çünkü kablosuz ağ sistemi şehirlerde oldukça ucuz maliyetlerle hiçbir altyapı ve kablo bağlantısı işlemlerine gerek duymadan kesintisiz internet bağlantısı sağlanabilmektedir. Kablolu bağlantı sistemlerinde belirli sayıda her PC’ye bir kablo gidecek şekilde bağlantı sağlanır fakat kablosuz ağ sistemlerinde birçok bağlantı noktası üzerinden çok geniş bir alanda ve çok daha fazla sayıda kullanıcı özgürce bağlanabilmektedir. Kablosuz ağ bağlantı noktaları diğer ağlarla iletişime geçecek şekilde programlanmıştır. A noktasından B noktasına giden bir bilgi, bağlantı noktalarının birinden diğerine geçerek ilerler. Bu esnada bağlantı noktası en hızlı ve güvenli yolu seçer. Buna dinamik yol gösterme(dynamic routing) denir.

“Kablosuz”, kablo kullanmadan makineleri birbirine bağlayan bir teknolojidir.Kablosuz yerel alan ağları kullanıcı ve alıcı arasında radyo frekansları ile kablosuz ortamlarda, kabloya gerek kalmadan veriyi alır ve işletir. WLAN’lar kablolu LAN yapılarına alternatif olarak sunulur. Kablosuz LAN’lar bir gezici kullanıcının herhangi bir fiziksel bağlantı olmadan ağa bağlı kalmasını sağlar. Uzak çalışanlarla ağınız arasındaki kablosuz bağlantılar işlere esneklik ve güç kazandırır.

Retro Bilgisayar Danışmanlık & Mühendislik olarak Kablosuz İnternet hizmetimiz ile size  halka açık alanlarda ve kablolama için elverişli olmayan noktalarda internet erişimi için çözüm sunmaktayız.