TEKNOLOJİ DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Danışmanlığını yaptığımız firmaların optimum düzeyde teknolojik harcama yaparak maksimum kar elde etmelerini sağlamak için; Dünyada ve ülkemizde gelişen bir çok teknolojiyi takip ediyor ve doğru yatırımları doğru zamanda ve doğru şekilde yapabilmeniz için gelişmeleri ve konu hakkındaki sektörel bilgimizi siz değerli müşterilerimize anlatıyor ve fikir alış verişinde bulunuyoruz.

fikir alışverişi
planlama ve bütçe

Projelerinizi mühendislik vizyonuyla yöneterek teknolojik yatırımlarınıza başlamadan önce, yapılması planlanan projenin sırasıyla altyapı gereklerini, kullanılacak donanımları ve bütçe çalışmasını gerçek veri anlamında değerler toplayarak belirliyoruz. Akabinde kağıt üzerinde harcanacak zamanı ve ayrılacak bütçeyi beraberce kesinleştiriliyor ve en son aşamada projeyi hayata geçiriyoruz. Planlama süreçleri nispeten uzun sürerken işinizin bitme süresini minimumda tutuyor ve gereksiz yatırım yapmamanızı sağlıyoruz..

Ne yazıktır ki çoğu firmada bu süreçler tam tersi çalışıyor en kısa zamanda eldeki imkanlar ve ayrılan kaynak ile projeye başlanıyor, başlanılan bu projenin bitme süresi çok uzarken, maddi kayıplar ve beklenmeyen giderler beklenin üzerinde gerçekleşiyor, ya da firmalara gereğinden fazla bütçe ayırmaları sağlattırılıp, ihtiyacın üzerinde alım yapmalarına neden olunuyor. Bu sürecin sonunda firmaların sistem odaları verimli ve birbiriyle uyumlu çalışmayan elektronik çöplüğe dönüşüyor.

teknolojik çöplük

Günümüzde her firma teknolojinin gerisinde kalmamak, rekabet avantajını kaybetmemek adına teknoloji yatırımı yapmaya çalışmakta ancak gerek profesyonel olmayan firma seçimi gerek kendi göbeğini kendi kesme çabasından dolayı istenen sonucu alamamaktadır.

Teknolojik yatırımlarda kendimize öncelikle istek mi ihtiyaç mı sorusunu sormamız gerekmektedir. Nereden başlamak gerekir, ne kadar bir süreci kapsar ve ne kadar bir yatırım maliyeti gerekir sorularının cevaplarını bilmeniz şarttır.

Satın alacağınız bir teknolojinin eğitimini almanız ve destek tarafında problemlerin hızlıca çözüme kavuşmasıysa firmalar için kritik önem taşır ve olmazsa olmazlardandır.

The relationship between time and money
HİZMETLERİMİZ
 • Mevcut teknolojik altyapınızın analiz edilmesi, Raporlanması.
 • Mevcut teknolojik altyapınızın ihtiyaçları,
 • Yeni yatırımlarınız için bütçe analizi,
 • Mevcut teknoloji altyapınıza yeni teknolojilerin entegrasyonları,
 • Bilişim teknolojileri bütçenizin yönetimi,
 • Kurumunuz için orta ve uzun vadeli BT stratejileri geliştirilmesi,
 • Kullanılan Teknolojinin periyodik aralıklarla eğitimin planlanması ve verilmesi.
 • 3. Parti firmalar ile firmanız adına Teknoloji Ekibi olarak görüşmek.
 • Satın alınma noktasında bütün firmalar adına tarafınıza tekliflendirmeleri sunmak.
 • Firmanız adına inovasyon fikirleri paylaşmak uygulanabilecek yöntemleri anlatmak.
 • Bilgi sistemi projeleriniz için yönetim ve danışmanlık hizmetleri

Retro Bilgisayar bu hizmetleri Kurumsal bakım anlaşması yapan firmalara ücretsiz vermektedir.