YAPISAL KABLOLAMA PROJELENDİRME ve UYGULAMALARI

Home Hizmetlerimiz YAPISAL KABLOLAMA PROJELENDİRME ve UYGULAMALARI

Yapısal kablolama sistemi, bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina otomasyon sistemlerini (kamera, hırsız alarm, yangın alarm, kesintisiz enerji, ortam izleme sistemleri gibi) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapılar bütünüdür.

fikir alışverişi
planlama ve bütçe

Yapısal Kablolama Sistemi kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımlarının %2’sini oluştururken, karşılaşılan network problemlerinin %80’inin temelinde hatalı tasarlanmış ve/veya eksik uygulanmış kablolama sistemleri vardır.

Bu özellikleri ile yapısal kablolama; stratejik bir yatırımdır.

Birbirinden güçlü motorlar ile donatılmış otomobillerin “kullanımdaki gerçek hızını” üzerinde sürüldükleri yolun belirlemesi gibi, günümüz bilişim sistemlerinin “Gerçek Ağ Performansını” üzerinden iletişim kurdukları yapısal kablolama sistemleri belirlemektedir.

teknolojik çöplük

Retro Bilgisayar Danışmanlık & Mühendislik olarak, günümüz bilişim sistemleri gereklerini karşılayan, devlet ve özel sektör şartnamelerine uygun, gelecekteki ihtiyaçlara cevap verebilmesi için genişletilebilir yapısal kablolama projeleri hazırlıyor ve uyguluyoruz.

Yapısal Kablolama Sistemlerinin kapsadığı Ürün ve hizmetler:

  • Fiber Optik kablolama altyapı projelendirmesi, kablo temini, fiber sonlandırması, aktif ve pasif cihazlarla sisteme entegre edilmesi.
  • DATA kablolama altyapı projelendirmesi, kablo temini, aktif ve pasif cihazlarla sisteme entegre edilmesi.
  • Sistem Odası Projelendirmesi ve kurulumu.
  • Kabinet temini, kurulumu ve Kablo düzenlemesi.
  • Kesintisiz Güç Kaynağı Cihazları ( UPS ) temini ve Kurulumu
  • Network Switch Kurulumları ve Konfigürasyonları
  • DLP Kablo Kanalı ve Kablo Tavası Sistemleri
  • Yangın Alarm Sistemleri projelendirmesi